Artysta Zawodowiec

Artysta Zawodowiec 2018

Fundacja Sztuki Polskiej ING serdecznie zaprasza wszystkich studentów kierunków artystycznych do udziału w drugiej edycji projektu edukacyjnego Artysta – Zawodowiec.

Artysta – Zawodowiec to całodniowe, bezpłatne zajęcia, podczas których poznacie przydatne praktyki i narzędzia wspierające artystów w funkcjonowaniu w profesjonalnym świecie sztuki: jak odpowiednio zaprezentować się kuratorom i galerzystom, jak i gdzie zorganizować pierwsze wystawy, gdzie się ubezpieczyć, i jak zadbać o swoje prawa. Wykłady poprowadzą eksperci: artyści, kuratorzy, krytycy i galerzyści.

Dodatkowo, studenci ostatniego roku studiów magisterskich mogą zapisywać się na indywidualne konsultacje portfolio, które wykładowcy poprowadzą po zajęciach. 10 najlepszych studenckich portfolio prześlemy z rekomendacją Fundacji i wykładowców do kuratorów oraz dyrektorów najważniejszych instytucji w Polsce.

Aby wziąć udział w projekcie, wypełnij formularz zgłoszeniowy:
http://artysta-zawodowiec.kosmos.re


Kalendarium zajęć:

8 marca – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
9 marca – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
14 marca – Akademia Sztuki w Szczecinie
15 marca – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
16 marca – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
21 marca – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
22 marca – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
23 marca – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu 

 

 

Nagroda Fundacji Sztuki Polskiej ING

Fundacja Sztuki Polskiej ING istnieje od ponad 17 lat. Wspieramy polskie artystki i artystów, tworząc unikatową kolekcję sztuki współczesnej. Podczas tegorocznego Warsaw Gallery Weekend nagrodzimy jedną/jednego z nich, kupując dzieło do naszych zbiorów. Nasz wybór ogłosimy w sobotę 23 września 2017 roku.


Oprócz kolekcjonowania organizujemy wydarzenia i warsztaty oraz wydajemy publikacje poświęcone sztuce. Partnerujemy wielu wystawom, chętnie użyczając instytucjom swoich zbiorów. Kultura odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu społecznym. Jesteśmy świadomi, że dla rozwoju rodzimej sceny artystycznej niezbędny jest prywatny mecenat. Od zawsze przyświecała nam idea mecenatu, który nie tylko wspiera twórczynie i twórców, ale także inspiruje odbiorcę w jego wyborach. Mówiąc „odbiorca”, mamy na myśli zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, które chcemy zachęcić do rozpoczęcia niezwykłej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Warsaw Gallery Weekend jest obecne w stołecznym kalendarzu kulturalnym od 2011 roku. Na przestrzeni ostatnich sześciu edycji zyskało status odpowiedzialnego partnera dla kolekcjonerów. Ufamy galeriom, które budują pozycję polskiej sceny artystycznej na międzynarodowym rynku sztuki. Doceniamy ich bezkompromisowe wybory, merytoryczną selekcję oraz odwagę, którą się kierują, tworząc swoje programy. Dlatego tej jesieni Fundacja Sztuki Polskiej ING stawia na Warsaw Gallery Weekend.
 

Dodaj swoj adres e-mail
This page is licensed under a Creative Commons Attribution License.