A–Z 2022
Za nami część wykładowa szóstej edycji A-Z. Poniżej znajdziecie nagrania wszystkich spotkań oraz informacje o konsultacjach portfolio i Letniej Szkole. Materiały uzupełniające udostępnimy pod koniec maja.
Program
Katarzyna Roj, Kultura regeneracji
Czy potrafimy wyobrazić sobie inną przyszłość? Jakie narzędzia oferuje nam projektowanie regenerujące? Sanatoria czy rezerwaty? Przypadek Wrocławskich Pól Irygacyjnych
Łukasz Gorczyca, Moja sztuka na sprzedaż
Jak i gdzie sprzedawać swoje prace? Jakie są kryteria ich wyceny? Jak pozyskiwać kolekcjonerów?
Mikołaj Sobczak, Radykalna niechęć
Spotkanie z artystą
Karolina Kędziora, Ochrona przed dyskryminacją
Czym jest molestowanie seksualne na uczelni? Czy galeria odpowiada za działania kuratora w stosunku do artysty? Czy będąc uznaną artystką możesz więcej?
Kuba Szreder, Od niezależności do współzależności
Jakie są realia pracy w obiegu sztuki współczesnej? W jaki sposób artystyczna bieda jest powiązana z okrutną ekonomią sztuki? Jak artystki się organizują i o co walczą?
Elżbieta Jabłońska, A wszystko co istnieje jest miłością
Spotkanie z artystką
Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Edukacja inaczej
Jakie są i jak funkcjonują pozaakademickie formy edukacji artystycznej oraz ścieżki wsparcia praktyk artystycznych? Czym jest szkoła letnia, artist development program, a czym samoedukacja? Gdzie i jak aplikować na alternatywne programy edukacyjne?
Anna Baca, Pity, vaty i umowy
Jak poruszać się w księgowym labiryncie? Jak rozliczać się ze sprzedaży prac? Kiedy warto założyć działalność?
Marianna Dobkowska, Magdalena Komornicka, Opowiedz mi nad czym teraz pracujesz
Do czego służy portfolio, po co i komu je wysyłać? Czy należy się bać spotkania z kuratorką? Jak się do niego przygotować i jak dobrze spędzić ten czas?
Українські художни_ці в Польщі. FAQ
Лекція онлайн підготована Вeрою Залуцькою та Асею Цісар
дивитися
Konsultacje portfolio
W tym roku konsultacje portfolio poprowadzą dla Was: Kamila Bondar, Sebastian Cichocki, Marianna Dobkowska, Elżbieta Jabłońska, Magdalena Komornicka, Emilia Orzechowska, Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Katarzyna Roj, Łukasz Rusznica, Mikołaj Sobczak, Asia Tsisar i Vera Zalutskaya.
Jak co roku, stosujemy zasadę "kto pierwszy ten lepszy", nie przeprowadzamy żadnej selekcji - każdy i każda może wziąć udział, musi tylko wypełnić formularz i dołączyć portfolio. Link do formularza otrzymają wszystkie osoby zarejestrowane na wykłady A-Z. Pierwszeństwo zapisu będą miały osoby, które wypełnią ankietę ewaluacyjną, któą wyślemy do Was 11.04.
Konsultacje odbędą się pomiędzy 25.04 a 31.05 na platformie ZOOM i potrwają 20-30 minut. Terminy są zależne od dostępności poszczególnych konsultantek i konsultantów (znajdziecie je w formularzu).
Letnia Szkoła
Spośród osób biorących udział w konsultacjach portfolio, wybierzemy grupę około 10 i zaprosimy do udziału w Letniej Szkole, która odbędzie się w ramach Kontekstów. Kongresu Postartystycznego w Sokołowsku, w tym roku w terminie 15-18 września.
Kongres jest kolektywnym eksperymentem, inspirowanym tradycją plenerów artystycznych lat 70. XX wieku, jak i współczesnymi zgromadzeniami artystycznymi. Edycja w 2022 roku koncentruje się głównie na związkach pomiędzy alternatywną edukacją artystyczną a ochroną środowiska naturalnego. We wspólnotowych procesach i eksperymencie, wyłania się kształt nowych Kontekstów, w większym stopniu niż dotychczas otwartych na sztukę młodszego pokolenia, jak i związki sztuki z innymi dziedzinami: ekologią, geologią, biologią oraz pedagogiką.
Zgromadzenie w 2022 roku jest wydarzeniem zamkniętym, skierowanym przede wszystkim do studentek i studentów uczelni artystycznych. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób – artystek i artystów, edukatorów, badaczy zjawisk z pogranicza sztuki i nauki, terapeutek, aktywistek. Wypowiedzi / wystąpienia zaproszonych twórców będą miały z reguły charakter efemeryczny: wędrówka, prace ogrodowe, performance, choreografia, słuchowisko czy storytelling.
kontakt: zawodowiec@ing-art.pl
projektowi partneruje sieć galerii BWA: BWA Krosno BWA w Jeleniej Górze BWA w Tarnowie BWA Wrocław BWA Zielona Góra Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Galeria Bielska BWA Galeria EL Galeria Labirynt Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy Galeria Sztuki im. Jana Tarasina Galeria Sztuki w Legnicy Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim MBWA Leszno Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim