20.03.2024
Zapisy na konsultacje portfolio
Wszystkie zarejestrowane w programie osoby, 21 marca po ostatnim wykładzie A–Z, otrzymają e-maila z ankietą ewaluacyjną i linkiem do zapisów. Nabór potrwa do wyczerpania miejsc.
projekt identyfikacji graficznej A–Z 2024: Martyna Modzelewska
Aby zapisać się na konsultacje musisz mieć przygotowane portfolio. Poprosimy Cię o dołączenie linku do ściągnięcia portfolio via serwis WeTransfer.com, drive.google.com, itp. Portfolio przygotuj w formacie pdf (maksymalnie 20 stron i 20 MB), alternatywnie załącz link do pdf z danymi Twojej strony www, konta na Instagramie, itp.
Zobacz co radzą i jakie wskazówki dla przygotowania portfolio mają wykładowczynie i wykładowcy A–Z: Baza wiedzy 1 i 2.
Zachęcamy do wyboru osoby konsultującej pod kątem obszaru Twojej twórczości/praktyki, który będzie odpowiadał zainteresowaniom i doświadczeniom osoby, do której chcesz się umówić na konsultację.
Konsultacje portfolio w ramach A–Z #8 odbędą się w kwietniu i maju. W tym roku poprowadzą je:
#Wrocław #galeria #kurator #producent #fotografia
Paweł Bąkowski – kurator, wykładowca, producent. Od 2022 kierownik Galerii Foto-Gen przy Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu, wcześniej przez wiele lat związany z Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Fotografii.
#Kraków #muzeum #społeczniezaangażowane #fotoreportaż #fotografiasztukawspółczesna
Agnieszka Olszewska – kierowniczka Działu Upowszechniania w MuFo, menedżerka kultury i kuratorka. W latach 2013-2019 Dyrektorka festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
#Elbląg #galeria #kolektywy #działania oddolne #alternatywna edukacja #energia twórcza #granty #scenografia
Emilia Orzechowska – dyrektorka Galerii El w Elblągu, kuratorka wystaw i festiwali artystycznych. Współzałożycielka Stowarzyszenia A KuKu Sztuka, Stowarzyszenia Arbuz oraz Fundacji W788. Na gdańskiej ASP prowadziła zajęcia z wystawiennictwa, edukacji artystycznej i scenografii.
#artysta #podróż #film #performens #dźwięk #kolektyw
C.T. Jasper – artysta sztuk wizualnych, w duecie z Joanną Malinowską realizuje instalacje dźwiękowe, rzeźby, performanse i filmy. Ich twórczość oscyluje wokół zagadnień tożsamości narodowej i jej paradoksów, postrzeganych przez eksperymentalno-antropologiczny filtr. Prowadzi katedrę rzeźby w Tyler School of Art and Architecture w Filadelfii.
#Warszawa #kuratorka #praktyki kolektywne #samoorganizacje #edukacja #działania społeczne #badania artystyczne #queer #feminizm #ekologia
Marianna Dobkowska – historyczka sztuki, kuratorka i współprowadząca program rezydencyjny w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, członkini-założycielka Biura Usług Postartystycznych. Jej praktyka czerpie z dziedzin sztuk wizualnych i performatywnych, edukacji, działań kolektywnych i aktywizmu.
#Kraków #malarstwo #instalacja #wideo #fotografia #mozaika #historia #pamięć #rekonstrukcja
Filip Rybkowski – tworzy obiekty artystyczne i instalacje. W swojej pracy twórczej łączy różne media, takie jak malarstwo, fotografia czy wideo. Od 2021 roku współprowadzi krakowską Galerię Piana, która koncentruje się na promowaniu najnowszych zjawisk w sztukach wizualnych, ze szczególnym uwzględnieniem krakowskiej sceny artystycznej.
#Warszawa #rzeźby #obiekty #malarstwo #video #fotografia #dziwne #zabawa #współpraca #towarzyskość
Turnus – niezależny kolektyw artystyczno-kuratorski założony w 2020 roku przez Kamilę Falęcką i Marcelinę Gorczyńską . W czerwcu 2023 roku, otworzył się przy ul. Wolskiej w Warszawie. Kierując się przekonaniem, że sztuka rozkwita w swobodnych, towarzyskich okolicznościach, Turnus łączy w sobie bogaty program wystaw i wydarzeń z przestrzenią kawiarnianą jako miejscem spotkań budujących lokalną społeczność.
#postsztuka #kolektyw #pisanie #kuratorka #artystka
Maja Demska – artystka, kuratorka, osoba pisząca, projektantka graficzna. Zajmuje się danymi, komunikacją i analizą afektywną związków systemów informacyjnych. Założycielka artist-run-space „Groszowe sprawy”.
#Łódź #Wiedeń #kurator #historia #teoria #research-based #filmy #rzeźba #instalacja
Jakub Gawkowski – kurator wystaw, autor tekstów, doktorant na wydziale historii Central European University w Wiedniu. W latach 2020–2023 pracował jako kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi. Jego eseje i wywiady ukazywały się m.in. w „Krytyce Politycznej”, „Szumie”, na platformie e-flux oraz w katalogach wystaw.
#Warszawa #fotografia #malarstwo #intermedia #kolekcjonowanie #pisanie wniosków
Kamila Bondar – kuratorka kolekcji, autorka książek o sztuce współczesnej i kolekcjonowaniu. Od 2015 roku jest Prezeską Fundacji Sztuki Polskiej ING. Od 2021 współprowadzi Fotoklub, mikro instytucję dedykowaną historycznej i współczesnej fotografii.
#Warszawa #kuratorka #performance #taniec #fotografia #malarstwo #niepokój przychodzi o zmierzchu
Magdalena Komornicka – historyczka sztuki, kuratorka, producentka wystaw. Od 2023 pracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Członkini kolektywu Kultura dla Klimatu, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM (ICOM Polska) oraz Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej.
#Kalisz #galeria #projekty zaangażowane społecznie #intermedia
Joanna Dudek – kuratorka, dyrektorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.
#Warszawa #Berlin #galeria #studia #rezydencje #praktyki za granicą
Gunia Nowik – historyczka sztuki, galerzystka, żeglarka i narciarka, od 2021 prowadzi autorską galerię w Warszawie Gunia Nowik Gallery. Wcześniej współtworzyła galerię Pola Magnetyczne i współzakładala Hotel Warszawa
#Wrocław #kuratorka #postsztuka #ekologia #krajobraz
Katarzyna Roj – kuratorka, a od 2023 zastępczyni dyrektora BWA Wrocław ds. programu, edukacji i promocji. Interesuje się krajobrazami oraz projektowaniem regenerującym.
#Białystok #kuratorka #malarstwo #intermedia #zaangażowane społecznie #sensoryczność
Katarzyna Różniak-Szabelska – kuratorka i historyczka sztuki, związana z Galerią Arsenał w Białymstoku. W swojej praktyce kuratorskiej interesuje się szczególnie sztuką z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, zaangażowanymi praktykami artystycznymi i działaniami realizowanymi z lokalną społecznością.
Masz pytania, napisz do nas: zawodowiec@ing-art.pl.