Mikołaj Moskal

UR. 1985, Kraków

Mikołaj Moskal, ur. 1985 w Krakowie. W latach 2005-2010 studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odbył stypendium w Hochschule für Gestaltung im Offenbach we Frankfurcie nad Menem. Ukończył również wystawiennictwo w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 2009 roku jego prace były prezentowane na indywidualnej wystawie w Galerii F.A.I.T. w Krakowie, która wpisana była w cykl „Akcja Rewaloryzacja Abstrakcji”. W grudniu 2010 brał udział w wystawie „Body in the Library” w BWA Design we Wrocławiu, a w 2011 roku w wystawach związanych z promocją publikacji poświęconej współczesnemu polskiemu rysunkowi/ilustracji wydanej przez kolektyw Gili Gili. - Studio Namatejki Kraków. Jest członkiem kolektywu New Roman, który prowadzi również Galerię/Świetlicę w Krakowie.

Rzeźba terenu
This image, entitled Sharing Creative Works, by Creative Commons is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.

Mikołaj Moskal

Rzeźba terenu

2009 / instalacja site specific / 35x50 cm (x2) / nr 0103 Uznanie autorstwaUżycie niekomercyjneBez utworów zależnych Licencja 3.0    Wróć
Opis pracy

Dokumentacja pracy site specific  „Rzeźba terenu”, która powstała specjalnie na wystawę „Niebieski prawie biały. Gra z kolekcją Fundacji Sztuki Polskiej ING” i prezentowana była w Galerii Leto w Warszawie w dniach 11.12.2009 – 4.01.2010. Prezentacja oparta była na malarskich pracach z kolekcji Fundacji, które na wystawie uzupełniono o inne media: filmy video, publikację oraz interwencję w przestrzeń galerii Mikołaja Moskala. Jego praca odnosiła się do przestrzeni galerii Leto w sposób subtelny, lecz bardzo sugestywny, zagospodarowując przestrzeń pomiędzy powieszonymi na ścianach obrazami i pracami wideo. Słowo prawie, wpisane w tytuł wystawy, sugerowało bezradność w nazwaniu jednego z najbardziej podstawowych składników sztuki, jakim jest kolor. 

Dodaj swoj adres e-mail
This page is licensed under a Creative Commons Attribution License.