Honza Zamojski

UR. 1981, Poznań

Twórczość Zamojskiego jest jak systematyczne, chociaż nieco szalone badanie naukowe. Artysta poddaje eksperymentom elementy obiegu sztuki – katalogi, okładki – ale też posługuje się metodą badań terenowych. Z jego podroży do Czech powstał album-fikcyjny przewodnik „Jak jsem potkal d’abla”. Zamojski chętnie sięga po formę książkową – jest redaktorem, designerem i wydawcą książek w założonym przez siebie mikrowydawnictwie MORAVA. Artysta był w latach 2005-2010 współtwórcą Stowarzyszenia i Galerii Starter. Jest laureatem stypendium „Młodej Polski”, prywatnie – fanem rapu, ryb i liter.

bez tytułu
This image, entitled Sharing Creative Works, by Creative Commons is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.

Honza Zamojski

bez tytułu

2008 / monotypia, papier / 16 x 22.5 cm / nr 0106 Uznanie autorstwaUżycie niekomercyjneBez utworów zależnych Licencja 3.0    Wróć
Opis pracy

„Prace na papierze – monotypie, rysunki, zabawy z ogniem i dymem – są dla mnie czymś w rodzaju notatnika, gdzie mogę pozwolić sobie na szybkie i ryzykowne ruchy" opowiada Zamojski. „Lubię monotypię, technikę łatwą, lecz często wymykającą się spod kontroli. Lubię organiczność czarnej farby drukarskiej, która ma w sobie coś z żywicy i smoły – wnika głęboko w strukturę papieru. Nie ma przy tym właściwości malarskich – żadnych półtonów, żadnego spektrum. W tym sensie jest doskonałym dla mnie materiałem do pracy. Monotypia wykonana na okładce książki Patricii Highsmith jest właśnie efektem typowego, szybkiego i lakonicznego działania" – dodaje.

Dodaj swoj adres e-mail
This page is licensed under a Creative Commons Attribution License.