Grupa Twożywo

UR. 1998, Warszawa

Duet artystyczny założony w 1998 roku przez Krzysztofa Sidorka i Mariusza Libela. Rozpoczęli działalność w 1995 roku wraz z Robertem Czajką jako grupa Pinokio. Artystów interesuje przede wszystkim przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Metody i media, które wykorzystują – szablony, vlepki, plakaty – skierowane są do przypadkowych przechodniów w systemach komunikacyjnych i informacyjnych – do internautów, miejskich spacerowiczow. W swoich projektach używają słow, a w zasadzie haseł, poszukując dla nich odpowiednich znaków graficznych i semantycznych. W 2006 roku otrzymali Paszport „Polityki”. Kompletne archiwum grupy Twożywo dostępne jest w Internecie. Wraz z Patrykiem Zakrockim stworzyli projekt „Kapitan Europa”.

Baw się i pracuj
This image, entitled Sharing Creative Works, by Creative Commons is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.

Grupa Twożywo

Baw się i pracuj

2004 / emalia, blacha / 100 x 70 cm / nr 0064 Uznanie autorstwaUżycie niekomercyjneBez utworów zależnych Licencja 3.0    Wróć
Opis pracy

Duet Twożywo łączy w swoich pracach prosty znak graficzny, słowo i kolor. Kolejne projekty grupy zaskakują dowcipem i trafnością obserwacji. „Ich prace opierają się na przewrotnych grach słownych i prostej grafice, są zarazem aktualnym komentarzem do rzeczywistości, społecznych emocji i języka pustych politycznych sloganow” – pisali o twórczości duetu Michał Kaczyński i Łukasz Gorczyca z galerii Raster. Praca „Baw się i pracuj” pokazywana była w formie billboardow w Warszawie, we Wrocławiu i w Słubicach oraz na wystawie „Lekka praca” przygotowanej przez galerię Raster w ramach festiwalu Terra Polska w Kulturbrauerei w Berlinie w 2004 roku.

Dodaj swoj adres e-mail
This page is licensed under a Creative Commons Attribution License.